Blog studentki weterynarii
Blog > Komentarze do wpisu

Nowy semestr

Dawno nie pisałam, przez zawirowania życiowe. Generalnie jest ok, dziś oficjalnie zamknęłam poprzedni semestr, bo wreszcie zdałam farmację, z której to pisałam trzeci termin. Przedmiot nietrudny, nauki nie dużo, ale ciągle były ważniejsze sprawy do nauki. Teraz można się już skupić na następnych rzeczach.

Na przykład na zbliżającym się w przerażającym tempie kolosie z farmakologii. Chyba znów zawalę pierwszy termin - znów zaskoczenie, że tego jest aż tyle, że tak szybko, że czasu tak mało... Zaraz potem parazytologia, nicienie. I pewnie już aż do sesji co chwilę coś będzie. W tym semetrze wydaje mi się że najgorsza jest nadal farma.

Jest kilka nowych przedmiotów w tym mój ukochany - pszczoły. Zawsze się interesowałam pszczelarstwem i wreszcie się mogę trochę w tej dziedzinie dokształcić. Pszczoły są super. Nie mogę się doczekać zajęć w pasiece! Oczywiście boję się pszczół jak każdy człowiek z instynktem samozachowawczym na normalnym poziomie. Nie wiem skąd wezmę jasne spodnie, bo tylko takie podobno nie drażnią pszczół. Poza tym pszczoły nie lubią zapachu dezodorantu i potu. Uznałam, że chodzenie wśród atakujących pszczół jest takim stresem, że każdy będzie śmierdział albo jednym, albo drugim, nie ma innej opcji. Więc ja wolę być pożądlona i pachnieć dezodorantem, niż być pożądlona i pachnieć potem.

Kończę, bo muszę napisać protokół sekcji zwłok i uczyć się farmy. Jestem tak zdesperowana żeby tego uniknąć, że robię wszystko inne, na przykład piszę na blogu. A protokół na jutro musi być gotowy, a ja chcę się choć trochę przespać dziś w nocy.

wtorek, 29 marca 2011, ospenis

Polecane wpisy

Komentarze
ja1gienka
2011/04/04 17:04:13
Ech, skąd ja to znam - robienie wszystkiego innego, byle nie tego, co najważniejsze. ;) Ale w końcu się zrobi i tak. Bo trzeba. ;]
-
raggafaya
2011/04/14 13:03:26
cóż to za milczenie?
Ogarnij się i pisz, bom ciekawa, co się dzieje :))
-
Gość: Mary, *.4web.pl
2012/07/14 21:14:34
Cześć! Również chciałabym studiować na SGGW. Boję się jednak, jak wypadnie mi matura (za 2 lata zdaję). Czy moglabys mi powiedzieć, ile miałaś procent na maturze z bio i chem? Byłabym bardzo wdzięczna!